Uncategorized

Kredyty idealne dla seniorów

Nie trzeba całymi latami odkładać pieniędzy na dodatkowe potrzeby. Można spełniać swoje marzenia za pomocą kredytu. Zaplanowany remont domu, ślub wnuczka, wyjazd do sanatorium, wczasy nad morzem – te można zrealizować konsekwentnie.

Oszczędności w zestawieniu z kredytami

Oszczędności mają jednak taki charakter, że to potrafią topnieć, a zebranie potrzebnej kwoty może być mocno rozłożone w czasie (chociażby z uwagi na mniejsze zdyscyplinowanie do odkładania pieniędzy niż comiesięcznej spłaty kredytu). Jeżeli czas na realizację planów jest istotny, warto sięgnąć po kredyt.

Należy zorientować się, o czym trzeba pamiętać podejmując decyzję o zaciągnięciu kredytu oraz jakie instrumenty kredytowe są aktualnie w ofercie. Pozornie brzmiący groźnie kredyt – gdyż niesie za sobą konieczność spłacania zaciągniętego zobowiązania jest możliwy do realizacji również dla seniora.

Dostępność na rynku finansowym

Należy zapoznać się z dostępną na rynku ofertą kredytową i wybrać opcję dla siebie najkorzystniejszą. Posiadając konto, na które co miesiąc wpływa dochód ze świadczenia emerytalno-rentowego warto zorientować się w kredycie odnawialnym.

Kredyt w ROR jest najlepszym rozwiązaniem na nieprzewidziane wydatki. Jest to najprostsza i najtańsza możliwość na zasilenie własnych funduszy dla osób, które chcą uzyskać pieniądze szybko i bez zbędnych formalności, a zdobyte fundusze mogą być przeznaczone na dowolny cel. Najczęściej kredyt taki udzielany jest na rok czasu i po tym czasie ulega on odnowieniu. Nie ma ściśle określonego harmonogramu spłat – kwota zadłużenia jest zmniejszana przez każdy dochód wpływający na konto zwiększając tym samym wysokość środków do ponownego wykorzystania. Wysokość kredytu jest najczęściej uzależniona od wysokości dochodów wpływających regularnie na konto oraz czasu prowadzenia konta.

Przykładowo Bank Pocztowy oferuje oprocentowanie takiego kredytu dla seniorów w wysokości 13,50%. Co miesiąc naliczane są odsetki, wynikające z wykorzystanej kwoty pożyczki. Udzielenie kredytu w koncie wiąże się z 0% prowizją. Jeśli potrzebna jest niewielka kwota, która ma być traktowana jako zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianej sytuacji – choroby czy awarii w domu, a z której niekoniecznie trzeba korzystać można zwrócić uwagę na możliwość debetu w koncie Nestor.  Bank Pocztowy ma również ofertę krótkoterminowej pożyczki w wysokości 500 zł. Jeśli klient banku posiada już udzieloną taką kwotę, a nie korzysta z niej wówczas nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Podsumowując

W przypadku zaistnienia nieprzewidywalnej sytuacji wystarczy podjąć pieniądze z konta. Nie jest konieczne ubieganie się o kredyt czy pożyczanie pieniędzy od znajomych. Czas, na jaki brana jest taka pożyczka to 35 dni. Po upływie tego czasu należy ją spłacić, co odbywa się automatycznie, z wpływu świadczenia emerytalno-rentowego na konto bankowe. Z limitu można ponownie skorzystać po jego odnowieniu się – czyli po przetrzymaniu pieniędzy na koncie co najmniej przez jeden dzień.  Należy zaznaczyć, że każde środki, które wpływają na nasze konto zmniejszają automatycznie kwotę zadłużenia.

Osoby, które nie posiadają konta przez wystarczająco długi okres czasu lub dla których istotny jest z góry określony czas zobowiązania mogą zdecydować się na kredyt gotówkowy. Kredyt ten można zaciągnąć na dowolny cel (o którym nie trzeba  informować banku), a spłacić najczęściej w równych ratach. W ten sposób można również skonsolidować nasze dotychczasowe zobowiązania – czyli połączyć kilka rat w jedną, niższą miesięczną ratę. Kwota, jaką maksymalnie można uzyskać w kredycie gotówkowym uzależniona jest od indywidualnej zdolności kredytowej.  Okres kredytowania może trwać nawet 10 lat – w zależności od banku, w jakim staramy się o kredyt. Do uzyskania takiego kredytu wymagane są następujące dokumenty: podpisany przez klienta wniosek kredytowy, dowód osobisty, drugi dokument ze zdjęciem (może być to prawo jazdy, paszport, legitymacja emeryta) oraz oryginał decyzji o przyznaniu renty lub emerytury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *